Bunny - Lydia Strong

8. června 2018 v 10:30 | Vee (dnes-ctu) |  YA
Název: Bunny
Autor: Lydia Stron
Originální název: Bunny
Počet stran: 224
Kdo knihu vydal: Nová forma
V jakém roce: 2018


Anotace:
Být nechtěným synem a rodičovským zklamáním se na jednom podepíše. Proto i Sebastián má problémy se sebevědomím, partnerstvím a přátelstvím. Navíc se bojí, že se jeho nejlepší kamarád dozví, že je do něj odmalička zamilovaný. Vše vyřeší tím, že si prostě svého partnera zaplatí. Jenže nepočítá s tím, že ho jeho nový přítel donutí postavit se nejen svým strachům, ale i sám sobě. A navíc cena, kterou za to Sebastián bude muset zaplatit, bude možná větší, než si na začátku myslel.

Můj názor?
Jelikož jsem už četla od autorky knihu Na krev, kterou napsala v roce 2016, dokázala jsem si všimnout toho postupu, který za tu dobu udělala. Jak moc se zlepšila a dokázala vytáhnout svojí tvorbu o několik schodů nahoru.
Četla se mi naprosto skvěle. Byla to krásná, naivní a sladká knížka, kterou jsem zrovna v tuhle chvíli potřebovala... i když jsem v závěru už ve šťastný konec nevěřila, ale hrozně moc jsem si ho přála. Navíc jako plus musím uznat, že byla hodně... žhavá mám pocit. Byl v ní silný erotický náboj (což někdo může brát jako minus), ale stylem jakým to Lydia popsala... byl neskutečný.

Sebastian je kluk, který nemá úplně normální rodinu. Je stydlivý, mladý a má vážně hodně naivní představy o lásce a vztahu. Proto nejraději chodí k jeho sousedům, kteří pro něj jako rodina jsou i když nejsou pokrevní příbuzní. On je tak všechny bere. Jenže když se rozkřikne, že je Sebastian ve vztahu... jeho kamarádi chtějí nějaký 'živý důkaz', aby tomu uvěřili.
Což se nakonec stane. A nikdo tomu nechce věřit, že to může být vážně pravda.

Úryvek č. 1:
"Doufám, že jsem auto tvýho otce neodřel," prohodí klidně.
Překvapeně se na něj otočím.
"Hodil jsem na něj kamínek z truhlíku na okně, aby začalo houkat," vysvětlí mi můj překvapený výraz.
"Proč?" Proč to udělal?
"Nemám zrovna moc rád, když někdo ubližuje malým králíčkům," zvedne opět koutek svých plných rtů.
Jak to myslí? Jaký králíček? Venku přeci žádný neběhá, les je ostatně dost daleko. A nikdo v okolí nemá králíčka.
"Myslím tebe."
- str. 33-34

Jenže jakmile i Sebastian zjistí, že to je to víc než jen 'na oko'... uvědomí si, že začíná být v docela velkém průšvihu, který nebude nic dobrého neje pro jeho srdce, ale pro celý jeho život. A to se nám může stát všem.
Zlomená srdce jsou to nejhorší co může každý z nás mít.

Úryvek č. 2:
Rush stojí, zavřené oči, ruce zaťaté do pěsti. Pak se prudce otočí a odejde z pokoje, z domu, z mého života.
- str. 218

Tahle kniha mě celkem překvapila svojí čtivostí a rychle uhýbajícím tempem, které měla. Bylo to svižné, uteklo to a já si to hrozně moc užila.
Nevěřila jsem, že ta kniha by mě mohla rozbrečet, ale ono se to povedlo. Některé scény byly pro mě vážně emotivní, i když to možná pro někoho může být naprosto běžné. Možná jsem se do Sebastiana až moc vžila... nebo jsem věděla jak se cítí.
Dílo doporučím třeba na nějaké delší odpoledne, protože přesně za tu dobu jsem knihu přečetla. Určitě se bude hodit i na delší cesty nebo jako odpočinek k moři.

A pokud máte rádi LGBT tématiku a trochu peprnější scény... tohle je definitivně pro vás!

A jelikož je to nová kniha... chtěla bych hrozně moc poděkovat za recenzní výtisk přímo autorce Lydii Strong, od které jsem knihu dostala i s autogramem. Přišla jsem na něj trochu později, ale o to větší radost mi udělal (nejspíš můj pískot byl slyšet i do dalších pater k sousedům *smích*).
První recenzní výtisk bude vždycky ten, který máte nejblíž k srdci, ne?
A věřte mi, že tahle knížka je pro mě opravdu důležitá. První recezní výtisk prostě... nemám co víc říct. Jsem nadšená!

Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mora Leray Mora Leray | Web | 18. června 2018 v 15:41 | Reagovat

O této knize jsem zatím neslyšela, ale podle tvého názoru vypadá dobře. A první recenzní výtisk? Gratuluji k němu, já sama se ještě neodhodlala někomu napsat a požádat o spolupráci. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama