Muffin a čaj - Theo Addair

6. června 2018 v 18:00 | Vee (dnes-ctu) |  YA
Název: Muffin a čaj
Autor: Theo Addair
Originální název: Muffin a čaj
Počet stran: 272
Kdo knihu vydal: YOLI
V jakém roce: 2018


Anotace:
Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí.
Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…

Můj názor?
Hrozně moc mám ráda LGBT komunitu a knížky z ní. Co se Muffina a čaje týče sáhla jsem po ní prakticky i teoreticky hned! Ani jsem si neuvědomila, že vlastně spisovatele znám už z facebookové stránky Odstartuj svou knihu, která je moc užitečná pro začínající spisovatele.
Knihu jsem přečetla během pár dnů a to také z důvodu knižní akce Svět knihy, protože jsem nehodlala jet na takovou akci, kde bude ten kdo knihu napsal, nepřipravená.

Kniha pojednává o dvou chlapcích. Daniel je v posledním ročníku na gymnáziu a těší se, že odejde na vysokou a jeho život se změní... k lepšímu jak doufá. Oproti tomu Kit je ve druhém ročníku a je dejme tomu oblíbenější než Daniel.
Jejich talentu si všimne i třetí strana a ta je dá dohromady. I když neplánovaně.
Jak to v romantických knihách bývá.
Daniel poznává, že všechno není jenom černé a bílé nebo šedé... a v jeho životě nastává obrat... momenty, které se mění na barevnou škálu duhy. Jako kdyby se v jeho životě znovu objevilo světlo. A to se jmenuje Kit, který ho nejen poznává, ale ukazuje mu, že život je o tom si ho užít. Ne zůstat v bublině strachu.
Neřeknu vám proč... na to každý musí přijít sám.

Jenom jsem si i já během knihy uvědomila, že problémy na školách jsou pořád stejné. Že se tam odehrávají hrůzy jaké můžou potkat každého z nás.

Pokus si chcete odpočinout. Rozhodně vám doporučím tuhle knihu.
Přečtete jí snadno a rychle, až nakonec budete litovat, že už skončila. Jenže nic nekončí. Na Theově instagramu můžete sledovat další střípky z Kitova a Danielova života, které odhalují jak to bude dál.

Knize dávám 5*/5*...

-- -- --

Pokud máte i vy co ke knize říct... budu jedině ráda, když mi to napíšete.
Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mora Leray Mora Leray | Web | 7. června 2018 v 7:37 | Reagovat

Páni. Vůbec jsem netušila, že autor pochází z té Facebook skupiny. Taky v ní jsem, ale jsem poslední dobou nedávala pozor.
Knížku mám na seznamu, jak jinak, jen nějakou chvilku potrvá, než se k ní dostanu. :-)

2 SáraD. SáraD. | Web | 23. září 2018 v 11:51 | Reagovat

ta vypadá zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama